Letovanje mladine, Fažana 2018
1. dan, 25.6.2018
Zbor je bil ob osmi uri. Z gasilskim vozilom smo se odpeljali do Fažane. Ko smo prišli, smo postlali postelje. Kmalu smo odšli pogledat plažo. Nekateri smo se tudi kopali v morju, čeprav je bilo vreme malo hladnej. Kosilo je bilo ob 13. uri. Zatem smo odšli v trgovino. Privoščili smo si mrzel sladoled. Peš smo odšli po plaži do kampa. Imeli smo večerjo. Po večerji smo imeli druženje s mladimi gasilci iz Hrvaške, plesali smo, peli in se pogovarjali. Po druženju smo odšli v postelje. Upam, da bo tudi naslednji dan tako razburljiv.
Vane
2. dan, 26.6.2018
V torek smo začeli s sproščanjem na plaži s katerim smo morali hitro zaključiti, ker so nas že čakale dopoldanske igre, ki so bile zahtevne in hkrati tudi zabavne. Po igrah smo se spet odpravili na plažo, kjer smo čakali na kosilo. Morje je bilo ravno pravšnje, lepo nas je ohladilo. Po poležavanju na plaži smo se odločili oditi v mesto Fažana. Najbolj mi je bilo všeč spanje.
Anja
V torek smo igrali igre in plavali. Vse mi je bilo najbolj všeč.
Vera
3. dan, 27.6.2018
V sredo smo bili zjutraj zadolženi za obešanje zastave. Imeli smo tudi dopoldanske igre. Kot tudi prejšnje dni smo se kopali v morju. Popoldne smo imeli tekmo v odbojki, nato pa smo se odpravili v Pulo na ogled gasilskega doma. V primerjavi s PGD Šinkov Turn, ima DVD Pula veliko večji vozni park. Razkazal nam ga je domači gasilec Bojan. Zvečer pa smo se peš odpravili še v Fažano, kjer so imeli stojnice in tržnico.
Najbolj sem se zabavala na dopoldanskih igrah.
Nadja
4. dan, 28.6.2018
V četrtek dopoldne smo šli v Akvarium. Tam je bilo veliko rib, meduz in tudi želve so bile. Ko smo prišli domov, smo šli na igre, ki jih je organizirala Saša. Po igrah smo se igrali s kartami. Šli smo tudi na plažo. Bila je zelo mrzla voda.
Najbolj mi je bilo všeč, ko sem se kopala.
Naja
5. dan, 29.6.2018
Zadnji dan smo po zajtrku pospravili apartma in še zadnjič zaplavali v Fažanskem morju. Voda je bila zaradi malo slabšega vremena zelo mrzla, a nas to ni ustavilo. Po kopanju smo se vsi rahlo utrujeni odpravili na pot, kar po celini in nič po avtocesti. V Buzetu smo se ustavili na pici. Med potjo nas je zadržala kolona na Vrhniki. Letovanje smo zaključili s čiščenjem kombija.