PGD Šinkov Turn

Delavnice

Na┼íe sobotne delavnice so ┼że stalnica. Peto leto zapored nam uspeva izvajati celoletni program za mladino. Dobivamo se ob sobotah ob 15. uri. Niti slabo vreme nas ne ustavi, le kak┼íen praznik v─Źasih. Vendar to seveda ni le nekak┼íno pohajkovanje ali igranje namiznega nogometa v domu.

Delavnice PGD ┼áinkov TurnNa sobotne delavnice se mentorji temeljito pripravimo. Vsako leto gremo mentorji mladine na dva do tri dnevni tabor, kjer se izobra┼żujemo (s pomo─Źjo strokovnih delavcev), pilimo gasilsko znanje in znanje obvladovanja socialnih ve┼í─Źin. Z igrami vlog uprizarjamo mo┼żne situacije na vajah in re┼íujemo konflikte, poglabljamo medsebojne vezi ter se tako izoblikujemo v bolj┼íe mentorje. Ideja teh taborov se je rodila v dru┼ítvu in prerasla v nekaj veliko ve─Ź. Aprila 2011 smo prvi─Ź pre┼żiveli tri delovne dni skupaj s kolegi iz GZ Kranj in PGD Brest pri Igu. V Osilnici pri Kolpi smo delali na ┬╗sobotnem┬ź programu, ki temelji na tehniki zdru┼żevanja prijetnega s koristnim, se pravi gasilstvom in igre. Vedno se ukvarjamo tudi z vpra┼íanji, kako pritegniti ┼íe ve─Ź otrok in seveda, kako jih obdr┼żati.

Nekaj primerov sobotnih delavnic:

• pekli smo pala─Źinke,
  • izdelovali adventne ven─Źke in novoletne ─Źestitke za potrebe dru┼ítva,
  • gledali potopis o Avstraliji,
  • pletli zapestnice,
  • plezali na umetni steni v Kranju,
  • podrobno smo si ogledali na┼í tovornjak in opremo,
  • skupaj s starej┼íimi ─Źlani pregledali hidrantno omre┼żje in ostale vodne vire,
  • v oktobru pomagali pri pripravah na kviz…

Čez poletje bomo naredili koledar za šolsko leto 2012/2013, ki bo objavljen na tej spletni strani.

• Making good

Mednarodni projekt gasilcev PGD ┼áinkov Turn, lovcev LD Vodice in smu─Źarjev SD Strahovica.
    Ve─Ź ÔÇ║

• 90 let 1925-2015

V letu 2015 smo obele┼żovali 90 let delovanja dru┼ítva. V ta namen smo organizirali nekaj dogodkov in aktivnosti, namenjenih ─Źlanom in krajanom
    Ve─Ź ÔÇ║